Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štítu města Pardubic letos chyběl vítr

11. 8. 2019

 

V loňském roce se bohužel Štít města Pardubic jel v nouzových podmínkách, protože chyběla voda a lodí se sešlo jen pár. O to větší očekávání bylo letos. Jezero je téměř plné, přislíbena byla učast téměř třiceti posádek, které nakonec opravdu přijely, jen předpověď počasí byla s otazníkem.

To se taky nakonec ukázalo jako největší kámen úrazu. V sobotu sice zprvu foukal západní vítr asi do 5m/s, při kterém je vhodnější posunout trať závodu do přední části blíže k hrázi jezera.

10082019sp3.jpg

Bohužel než se vytýčila trať a lodě se přesunuly do prostoru startu začalo pršet a úplně se vítr ztišil. Rozjížďka se proto musela zrušit. Pak se čekalo poměrně dlouho na vodě na vítr, který ale nepřišel. Lodě se proto vrátily na základnu YC Pardubice. Později odpoledne se ale vítr přece jen zvedl a tak se podařilo z večera odjet jednu rozjížďku.

img_20190810_spv2.jpg

To už ale chyběly posádky LT Finn a LT Aero. Poslední slabá naděje se tedy očekávala ještě v neděli, bohužel ale za celé dopoledne ani nefouklo, takže se už nic dalšího neodjelo. Po poledni byly závody ukončeny a vyhlásily se výsledky dané jednou odjetou rozjížďkou. Tolik k průběhu letošního Štítu města Pardubic.

Výsledky:

img_20190811_spvysl.jpg

 Jediné co zbývá, je těšit se na příští jubilejní 60. ročník. Snad se už ta smůla z loňska a letoška nebude opakovat.