Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezero pomalu ožívá

22. 4. 2019

 

Nejprve v pátek jsem sice měl obavy, že navzdory předchozím domluvám, že na Velikonoce se už sejdeme na vodě, budu opět na jezeře sám. Ale nakonec to tak nebylo. Nejprve se postupně začaly objevovat pramičky a nafukovací čluny. Později po poledni se přidal trenér YC Pardubice s jedním žáčkem na Optíku.

19042019_j53.jpg

 A ještě později se přidala Barča Košťálová s Laserem. Foukal SV vítr kolem 4m/s, ale chvílemi se rozfouklo i víc a dokonce se během dne objevilo několik poryvů, kdy loď naskočila do skluzu. Později již k večeru se objevila  ještě jedna loď  asi třídy 420, ale to jsem já už končil. A končil taky vítr.

V sobotu a neděli to již bylo téměř bez větru, takže ubylo i lodí, alespoň těch s plachtou. Začalo opět trochu foukat až v pondělí, ale už zase bylo znát, že se víkend chýlí ke konci. Areál YC Pardubice se vyprázdnil a v okolí loděnice YC Vysoké Mýto panoval nezvyklý klid, nejspíš se dostavila únava po dnech předchozícch. Nicméně asi všichni by se shodli na tom, že letošní Velikonoce na Seči se vydařily.

19042019_j51.jpg

T.